تبلیغات
دنیای موبایل و کامپیوتر
دنیای موبایل و کامپیوتر
دانلود برای موبایل و کامپیوتر
به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز در تاریخ 22 آذر ( 13 دسامبر )، درست است که ذخیره سازی کلود و ابری از نظر هزینه و اشغال فضای فیزیکی بسیار به صرفه است و این روزها رقیب قدری برای ذخیره سازی لوکال و هارد دیسک ها شده است. اما کسانی که اهل جمع آوری آرشیوهای مختلف فیلم، موسیقی، کتاب و دیگر فایل ها باشند، قبول دارند که هیچ فضای ابری نامحدود و رایگانی هم لذت استفاده از یک هارد دیسک (حتی 80 گیگابایتی) را ندارد.

هیتاچی هم به فکر همین هواخواهان مشتاق بوده که اقدام به عرضه هاردهای جادار و حجیم جدیدش کرده است که به راحتی می توانند تا 4 ترابایت از فیلم، موسیقی، عکس و دیگر فایل هایتان را در خود جای دهند. برای کسانی که می خواهند همیشه اطلاعاتشان را موقع خواب زیر سرشان داشته باشند، Deskstar 5K4000 هاردی با اتصال SATA است که سرعت انتقال اطلاعاتش 6 گیگابیت برثانیه است و بافر 32 مگابایتی دارد. مدل اکسترنال آن هم با نام Touro Desk External Drive عرضه خواهد شد. این هارد دیسک از طریق کابل USB 3‎ به کامپیوتر شما متصل شده و با سرعت چشم گیری فیلم هایتان را به درون شکم سیری ناپذیر خود می کشد.

 

 

 


البته هیتاچی گوشه چشمی به فضای کلود هم دارد و فکر می کند می تواند عاشقان ذخیره فیزیکی را اغوا کند. برای همین جهت اعتیاد شما، 3 گیگابایت فضای ذخیره ابری رایگان هم به همراه هر هارد دیسک در اختیار دارید.
5K4000 از هم اکنون با
قیمتی کمتر از 400 دلار به بازار عرضه شده است. مدل اکسترنال هم قرار است از ماه ژانویه سال آینده ‫(کمتر از یک ماه دیگر‫) با قیمت 420 دلار به فروش برسد‫.
طبقه بندی: کامپیوتر، علمی، آموزش،
برچسب ها: هارد دیسک، ترابایتی هیتاچی، هیتاچی،
دنبالک ها: سرویس علمی فناوری جام نیوز،
ارسال در تاریخ یکشنبه 28 اسفند 1390 توسط m n
قالب وبلاگ