تبلیغات
دنیای موبایل و کامپیوتر
دنیای موبایل و کامپیوتر
دانلود برای موبایل و کامپیوتر
این موتور جستجو که توسط استفن ولفرام و تیمش ساخته شده، در حقیقت ممکن است به مهمی گوگل باشد اما برای هدفی متفاوت ساخته شده است. این موتور جستجو «قاتل گوگل» و یا نابودکننده آن نیست بلکه چیزی متفاوت است. این ابزار جدید یک «موتور پاسخگو» است.
اخیرا طی کنفرانسی در برکمن سنتر هاروارد، او این سرویس آن لاین جدید را معرفی کرد و آن را « موتور هوشمند محاسباتی» برای وب سایت‌ها توصیف کرد. اما این واقعا
به چه معناست و به چه کار می‌آید؟

این موضوع بدین معناست که شما می‌توانید از این موتور جستجوگر سوالات واقعی و حقیقی بپرسید و این موتور جستجوگر طی برآوردی به شما پاسخ می‌دهد.
این موتور جستجوگر صرفا شامل پاسخ‌هایی که برای نمونه گوگل به کاربران می‌دهد و یا یک «پایگاه اطلاعاتی از دانش و اطلاعات» مانند ویکیپدیا نیست.

وُلفرام آلفا حاوی اطلاعاتی از اکثر آنچه که ما  در مورد علم، قوانین فیزیکی و اطلاعات در مورد دنیای فیزیکی می‌دانیم، است. براساس این اطلاعات، شما می‌توانید از این سیستم سوالات علمی بپرسید و سپس این سیستم پاسخ‌ها را برای سوال شما فراوری می‌کند. این سیستم در مورد تکنولوژی، جغرافیا، آب و هوا، آشپزی ، تجارت، سفر ، شناخت افراد موسیقی و ..... اطلاعات دارد. یک زبان طبیعی (سمانتیک) واسطه نیز برای پرسیدن سوالات تهیه شده که به شما اجازه می دهد سوالاتتان را به صورت ساده و آسان و حتی با نمادهای اختصاری بپرسید.

ممکن است این سوال را از خود بپرسید که گوگل نیز توانایی پاسخ به سوالات را دارد و یا حداقل پاسخ‌هایی در زمان سوال کردن و جستجو در گوگل به دست می‌آید اما بهتر است بدانید سرویسی که وُلفرام آلفا ارائه می‌دهد فقط جستجوی پاسخ‌های آماده نیست بلکه استفاده از حداقل سطحی از حوزه آگاهی برای تولید پاسخ به سوالات است.
ولفرام را درآدرس اینترنتی http://www.wolframalpha.com مشاهده کنید.


طبقه بندی: کامپیوتر، اینترنت، موتور های جستجوگر،
برچسب ها: ولفرام، اینترنت،
دنبالک ها: منبع،
ارسال در تاریخ جمعه 27 شهریور 1388 توسط m n
قالب وبلاگ